Sa oled siin

Välisminister Reinsalu kommentaar seoses Tšernobõli ja Hostomeli lennubaasi külastamisega

4. August 2022 - 18:14

Välisminister Urmas Reinsalu:

Külastasin täna Hostomeli lennubaasi ja Tšornobõli tuumajaama ning olin oma silmaga tunnistajaks purustustele, mille Venemaa on oma julma sõjaga Ukrainas põhjustanud.
Ukrainlased kaitsevad juba 162 päeva oma kodu ja inimesi, aga ka väärtusi ja põhimõtteid, mida austab ja hindab kogu vaba ja demokraatlik maailm.
Meie kohustus on jätkata Ukraina toetamist seni, kuni Venemaa selle genotsiidisõja kaotab. See sõda, kus täna hukkus Venemaa käe läbi Donetskis kaheksa inimest, kes ootasid bussi. Haavata sai veel neli inimest, sealhulgas kolm last.

Eile, kui arutasin Kiievis oma hea sõbra ja kolleegi Dmõtro Kulebaga agressioonikuritegude organiseerijate rahvusvaheliselt vastutusele võtmist, leppisime kokku, et asume selle saavutamise nimel üheskoos tööle.
Täna kohtusin ühtlasi Ukraina sõjaväeüksustega ja kuulsin neilt vahetult, mida nad vajavad, et pidada vaprat võitlust sissetungijaga. Lääs peab suurendama kaitseabi Ukrainale, et neil oleks piisavalt varustust ja tehnikat, et täita oma eesmärk ja see ebaõiglane sõda võita.“

Välisministri visiidi fotod (album täieneb jooksvalt): https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721777203...

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.