Sa oled siin

Välisminister Reinsalu kohtus Ukraina Ülemraada esimehe Dmõtro Razumkoviga

26. Veebruar 2020 - 15:28
Foto: Erik Peinar (Riigikogu)

Täna, 26. veebruaril arutas välisminister Reinsalu Ukraina Ülemraada esimehe Dmõtro Razumkoviga pingestunud julgeolekuolukorda Ukraina idaosas, kahepoolset koostööd ja Eesti toetusmeetmeid Ukraina reformiprotsessi edendamisel.

„Ukraina ambitsioonid reformide elluviimisel on muljetavaldavad ja parim vastus Vene agressioonile. Korruptsioonivastane võitlus, justiitsreform ja investorite usalduse kasvatamine on siinkohal võtmetähtsusega. Soovime Ukrainale jõudu ja kindlameelsust senise hooga jätkamisel,“ sõnas välisminister Reinsalu ja lisas, et tal on heameel näha Ukraina süvenevat koostööd Euroopa Liiduga.

Reinsalu sõnul on Eesti põhimõttekindel ja häälekas Ukraina sõber ülemaailmsel tasandil. Ta tõi näiteks Eesti ettepanekul tehtud Euroopa Liidu riikide ühisavalduse ÜRO Julgeolekunõukogu istungi järel, milles kinnitasid täit toetust Ukraina iseseisvusele, suveräänsusele ja territoriaalsele terviklikkusele ning mõistsid hukka Venemaa ebaseadusliku anneksiooni Krimmis.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmLCBzKD (välisministeerium ja Riigikogu)

Lisainfo:

Britta Tarvis
välisministeerium
avalike suhete osakond
637 7627 / 5194 7045
britta.tarvis@mfa.ee 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.