Sa oled siin

Välisminister Reinsalu kohtub täna Rootsi, Leedu ja Ukraina välisministritega

26. November 2019 - 8:35

Välisminister Urmas Reinsalu kohtub täna Tallinnas visiidil viibivate Rootsi, Leedu ja Ukraina välisministritega. Ühtlasi võetaks vastu ühisavaldus Ukraina toetuseks.

Välisminister Reinsalu sõnas kohtumiste eel, et tegemist on väga olulise päevaga, sest Tallinnasse saabuvad meie head sõbrad ja liitlased, kes üksteist toetavad ja kelle väärtused langevad väga paljus kokku. „Nelja välisministri Ukraina toetuseks tehtav ühisavaldus kinnitab meie lähedaste suhete tugevat alust,“ lisas Reinsalu.

Välisminister Urmas Reinsalu kohtub täna hommikul Tallinnas visiidil viibiva Rootsi välisministri Ann Lindega, kus kohtumisel keskenduvad ministrid kahe riigi suhtele, Põhja-Balti koostööle ning aktuaalsetele välis- ja julgeolekupoliitika küsimustele. Seejärel kohtub Eesti välisminister Leedu välisministri Linas Linkevičiusega. Ministrid kõnelevad julgeoleku- ning kaitseteemadel, Eesti-Leedu suhetest ning regionaalsest koostööst. 

Ühtlasi toimub Eesti ja Leedu välisministeeriumide vaheline seminar, mis keskendub peamiselt Euroopa Liidu ja regionaalsetele teemadele. Lisaks osaleb välisminister Reinsalu Eesti ja Ukraina presidentide kohtumisel ja pidulikul õhtusöögil ning külastab Eesti-Rootsi suhetele pühendatud konverentsi Rootsi suursaatkonnas. 

Pealelõunat toimub välisministeeriumis Eesti, Leedu ja Ukraina välisministrite ühiskohtumine, kus peamiseks teemaks on olukord Ukrainas. Kohtumisel võetakse vastu ühisavaldus, millest kõnelevad välisministrid pressiga kohtumisel algusega kell 15.15.
 

Lugupeetud ajakirjanikud!

Täna toimuvaid välisminister Reinsalul kohtumiste algushetki on võimalik ajakirjanikel jäädvustada. Samuti on võimalik osaleda Eesti, Leedu ja Ukraina välisministrite pressiüritusel, pressiavalduse järgselt on võimalus küsida ka küsimusi.  Oma soovist palume teada anda vastates aadressil liisa.toots@mfa.ee


Lisainfo:
Liisa Toots
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
e-post: liisa.toots@mfa.ee
Tel: +372 637 7628 / +372 53424541

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.