Sa oled siin

Välisminister Reinsalu kohtub Läänemeremaade Nõukogu välisministritega

2. Juuni 2019 - 14:14

Välisminister Urmas Reinsalu osaleb homme Läänemeremaade Nõukogu kohtumisel, kus välisministrid arutavad organisatsiooni tööd ja reforme selle tõhustamiseks.


"Koostöö Läänemere piirkonna arengu ja julgeoleku tagamisel on meile ja teistele, seda ümbritsevad riikidele, võtmetähtsusega. Valitsusvahelise dialoogi ja praktilise ühistegevuse kaudu saame panustada regiooni stabiilsusesse, tagada säästlikku arengut, teha haridus- ja kultuurikoostööd ning tugevdada kodanike turvalisust,“ sõnas välisminister kohtumise eel.

Samuti kohtub minister Reinsalu nõukogu veerel Läti välisministri Edgars Rinkēvičsiga. Kohtumisel arutavad välisministrid kahepoolseid suhteid, regionaalset koostööd ning teisi päevakajalisi teemasid.

1992. aastal loodud Läänemeremaade Nõukogu eesmärk on tugevdada poliitilist dialoogi ja tihendada koostööd Läänemere riikide vahel. Nõukogusse kuuluvad Eesti, Läti, Leedu, Soome, Rootsi, Norra, Taani, Island, Saksamaa, Poola, Venemaa ja samuti osaleb Euroopa Liit.

Läänemeremaade Nõukogu eesistuja on praegu Läti. Alates 1. juulist võtab selle juhtimise üle Taani.

 


Lisainfo:
Liisa Toots
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
e-post: liisa.toots@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.