Sa oled siin

Välisminister Reinsalu kohtub homme USA välisministri Mike Pompeoga

7. Oktoober 2019 - 10:40

Välisminister Urmas Reinsalu kohtub homme, 8. oktoobril Washingtonis Ameerika Ühendriikide välisministri Mike Pompeoga. Kohtumisel arutavad ministrid peamiselt julgeoleku- ja kaitseküsimusi ning Kolme mere algatusega seonduvat. Samuti toimub välisministril kohtumine USA rahvusliku julgeolekunõuniku Robert O´Brieniga, kellega on plaanis kõnelda küber- ja julgeolekukoostööst.

"Eesti ja Ameerika Ühendriikide suhted, nii kahepoolselt kui ka rahvusvahelistes organisatsioonides, on olnud alati väga head. Meie soov on neid suhteid veelgi süvendada, seda eriti julgeoleku- ja kaitseküsimustes," sõnas minister Reinsalu visiidi eel ning lisas, et Eestile ja teistele Balti riikidele on USA sõjaline kohaolu meie regioonis väga oluline.

Välisminister Reinsalu peab ka kõne mõttekoja The Heritage Foundationi üritusel, mis keskendub transatlantilisele koostööle ja julgeolekule, ühtlasi võtab minister osa Venemaad käsitlevast ümarlauast. Samuti osaleb Eesti välisminister mõttekoja Atlantic Councili  korraldatud ümarlaual, mille fookuses on Kolme mere algatus ning järgmisel aastal Eestis toimuv algatuse tippkohtumine.

Lisainfo:
Liisa Toots
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
e-post: liisa.toots@mfa.ee
Tel:  +372 53424541

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.