Sa oled siin

Välisminister Reinsalu kohtub homme EL-i kolleegidega

16. Juuni 2019 - 12:33

Välisminister Urmas Reinsalu osaleb homme Euroopa Liidu välisasjade nõukogu kohtumisel Luksemburgis, et arutada EL-i ühise välis- ja julgeolekupoliitika tõhusust.   

„Seekordne kohtumine keskendub suuresti olemuslikule küsimusele: kuidas tagame selle, et Euroopa Liit ajaks oma välispoliitikat ühtselt ja tõhusalt. Euroopa tugev ja selge hääl välispoliitilistes küsimustes on laias maailmas meie julgeoleku üheks olulisimaks garantiiks. Eesti jaoks on tähtis, et EL-i ühise välispoliitika kujundamisel oleksid kõik liikmesriigid jätkuvalt võrdselt kaasatud,“ sõnas välisminister kohtumise eel.  

Kohtumisel hinnatakse üheskoos EL-i kaitseministritega 2016. aastal vastuvõetud EL-i globaalset strateegiat ja arutatakse, kui edukalt on Euroopa Liit viimase kolme aasta jooksul tugevdanud oma häält maailmas ja aidanud lahendada julgeolekualaseid kriise. Välisminister plaanib arutelul rõhutada nii tiheda Euro-Atlandi koostöö vajalikkust Euroopa julgeolekule kui ka solidaarse Venemaa-suunalise poliitika tähtsust. „Pärast Krimmi okupeerimist on Euroopa Liit olnud üks olulisemaid toetajaid Ukraina suveräänsusele ja territoriaalsele terviklikkusele. Sanktsioonid on jätkuvalt üks tõhusamaid vahendeid rahvusvahelise õiguse rängale rikkumisele reageerimiseks ja peame praegust ühist liini jätkama seni, kuni Venemaa teeb konkreetseid samme Minski kokkulepete täitmiseks ja olukorra deeskaleerimiseks,“ rõhutas Reinsalu.

„Selles kontekstis pöörab Eesti suurt tähelepanu atlandiülesele ühtsusele ja NATO-EL koostöö tõhustamisele,“ lisas ta.

Samuti arutatakse olukorda Sudaanis, kohtutakse Jordaania välisministriga ja lahatakse teisi päevakajalisi teemasid. Täna õhtul võtab välisminister osa Balti-Beneluxi riikide välisministrite õhtusöögist.

Lisainfo:

Britta Tarvis
välisministeerium
avalike suhete osakond
+372 5194 6045
britta.tarvis@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.