Sa oled siin

Välisminister Reinsalu kinnitas Klimkinile Eesti vankumatut toetust Ukrainale

2. Mai 2019 - 9:57

Välisminister Urmas Reinsalu vestles telefoni teel oma Ukraina kolleegi Pavlo Klimkiniga. Välisministrid arutasid olukorda Ukrainas ning Reinsalu kinnitas Eesti toetuse jätkumist.

„Eesti toetus Ukraina suveräänsusele ja territoriaalsele terviklikkusele on vankumatu ning jätkame selle eest seismist,“ kinnitas välisminister. Reinsalu avaldas kahetsust, et Venemaa käitumine on takistanud konflikti lahendamiseks vajalikke Minski kokkulepete rakendamist.

Selles valguses mõistis Reinsalu hukka ka eelmisel nädalal teatavaks tulnud Venemaa otsuse, millega lihtsustatakse Vene kodakondsuse andmist Ukraina Donbassi elanikele.

„President Putini otsus pakkuda Ida-Ukraina ajutiselt okupeeritud aladel elavatele ukrainlastele võimalust taotleda Vene kodakondsust kiirendatud korras on kahetsusväärne,“ rõhutas välisminister Reinsalu. „Selle järjekordse destabiliseeriva sammuga takistab Venemaa konflikti lahendamist,“ lisas ta.

Välisminister Reinsalu kinnitas oma kolleegile, et Eesti toetab jätkuvalt Ukrainat euro-atlantilise integratsiooni püüdlustes, sealhulgas reformide elluviimisel.

Välisminister Klimkin edastas kõne käigus oma õnnitlused äsja ametisse astunud Eesti välisministrile.

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
5667 5362
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.