Sa oled siin

Välisminister Reinsalu: Kanada ajutise asjuri saatmine Eestisse on samm edasi kahe riigi suhetes

31. Mai 2019 - 13:45

Välisminister Urmas Reinsalu ja Kanada suursaadik Eestis Kevin Rex kinnitasid tänasel kohtumisel kahe riigi häid suhteid ning arutasid julgeolekukorda

„Kanada on meie julgeoleku tagamise seisukohalt üks väärtuslikuim liitlane. Hindame kõrgelt Kanada panust meie regiooni julgeolekusse, eelkõige läbi osaluse NATO liitlaste suurendatud kohalolu (EFP) raames,“ sõnas Reinsalu. Välisminister ja suursaadik rõhutasid kohtumisel kahe riigi pühendumust hoida rahvusvahelisel õigusel põhinevat maailmakorda ja panustada rahu tagamisse maailmas laiemalt.

„Meil on hea meel, et Kanada on otsustanud saata augustist Eestisse ajutise asjuri. Oma esinduse tugevdamine Tallinnas on samm edasi kahe riigi suhetes ja aitab kaasa nende süvendamisele, sealhulgas majandusküsimustes, mis on meie jaoks strateegilise tähtsusega,“ sõnas välisminister Reinsalu. Kanada suursaadik ise resideerib Riias.

Lisaks räägiti kohtumisel koostöövõimalustest digivaldkonnas, eelkõige e-valitsemise küsimustes.

Fotod: flic.kr/s/aHsmDULZnT

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
5667 5362
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.