Sa oled siin

Välisminister Reinsalu: järgmise aasta eelarve keskmes on meie välisteenistuse areng ja ettevõtjate kaitse

24. September 2019 - 16:43

Välisminister Urmas Reinsalu kinnitas, et täna valitsuse poolt kinnitatud 2020. aasta eelarvekava toetab tugevalt Eesti välispoliitilisi eesmärke ja paneb senisest palju enam rõhku ettevõtjate teenindamisele välisturgudel.

„Astume järgmisele aastale vastu uute võimaluste ja suurte eesmärkidega: oleme ÜRO Julgeolekunõukogus laua taga, veame eest Põhjamaade ja Balti riikide koostööd, korraldame Tallinnas Kolme mere algatuse tippkohtumist. See kõik on pikaajalise positiivse mõjuga Eesti julgeolekule ja toob meid muutuvas maailmas veelgi lähemale meie olulisematele liitlastele,“ sõnas Reinsalu. Lisaks luuakse võimalus panustada Kolme mere investeerimisfondi 20 miljonit eurot eeldusel, et fondiga liitumise tingimused on Eestile sobivad.

Samuti on erilise tähelepanu all välismajanduse suuna arendamine, milleks on järgmise aasta eelarves 3,1 miljonit eurot. Reinsalu sõnul muutuvad Eesti ettevõtted üha globaalsemaks ning majandusdiplomaatia peab tõusma täiesti uuele tasemele. Selleks rajatakse terviklik majandusdiplomaatide võrgustik, mis parandab märgatavalt ettevõtjate võimalusi. „Äridiplomaatia on üha jõulisemalt kasvav suund ja leiame uusi võimalusi olla ettevõtjatele veelgi paremaks partneriks peamistel eksportturgudel ja olulistel uutel turgudel,“ kommenteeris Reinsalu.

Samuti jõustuksid 1. augustil 2020 välisteenistuse seaduse muudatused, mis kaasajastavad välisteenistust reguleeriva õigusruumi ja vähendavad välisteenistuse halduskoormust. Selle eelarveline mõju Välisministeeriumi eelarvele on 2020. aastal planeeritud 1,65 miljonit eurot.

Välisministeeriumi valitsemisala eelarve 2020. aastal on 78 miljonit eurot. Eestil on praeguse seisuga 36 suursaatkonda, 2 peakonsulaati ja 1 talitus, lisaks on Eestil alalised esindused Euroopa Nõukogu (Strasbourg), Euroopa Liidu (Brüssel), ÜRO (New York), ÜRO peakorteri ja teiste rahvusvaheliste organisatsioonide (Genf), OSCE (Viin), OECD (Pariis) ja NATO (Brüssel) juures. Käesoleval aastal on tööd alustanud suursaatkond Abu Dhabis ja lähikuudel avatakse peakonsulaat San Franciscos.

Lisainfo:

Britta Tarvis
välisministeerium
avalike suhete osakond
637 7627 / 5194 7045
britta.tarvis@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.