Sa oled siin

Välisminister Reinsalu: Eesti toetab täielikult ÜRO lepitustegevusi Liibüas

10. Jaanuar 2020 - 6:45

9. jaanuaril toimunud lõunal ÜRO peasekretär António Guterresega New Yorgis arutasid Julgeolekunõukogu liikmed olukorda Liibüas.

Välisminister avaldas muret viimaste vägivaldsete arengute osas ja mõistis muuhulgas hukka 4. jaanuari rünnaku sõjaväeakadeemiale Tripolis.

Reinsalu sõnul toetab Eesti täielikult ÜRO juhitud poliitilist protsessi Liibüas ja ÜRO peasekretäri eriesindaja Ghassan Salamé tööd selles suunas. „Sellele konfliktile ei saa olla sõjalist lahendust, meil on vaja liikuda kohese relvarahu suunas,“ ütles ta.

„Olukorda süvendab veelgi väliste osalejate tegevus. Koheselt peab lõppema relvaembargo rikkumine,“ sõnas Reinsalu.

Eesti arvates on vaja rahvusvahelise kogukonna ja Julgeolekunõukogu liikmete ühtset ja täieulatuslikku toetust ÜRO juhitavale tööle Liibüas. Selle kõrval on oluline ka Berliini protsess Saksamaa eestvedamisel, mille eesmärgiks toetada ÜRO eriesindaja tööd ja aidata Liibüa konflikti osapooltel naasta poliitiliste läbirääkimiste juurde.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmKB7qXq
Lisainfo:

Britta Tarvis
välisministeerium
avalike suhete osakond
+372 5194 7045
britta.tarvis@mfa.ee

Veel uudiseid samal teemal

06.08.2020|Välisministeerium

Eesti tõstatas ÜRO Julgeolekunõukogus Venemaa agressiooni Gruusias

Eile, 5. augustil tõstatas Eesti üheskoos Ameerika Ühendriikide, Belgia, Saksamaa, Prantsusmaa ja Ühendkuningriigiga Julgeolekunõukogu ametlikul kohtumisel Venemaa Gruusia-vastase tegevuse.

02.07.2020|Välisministeerium

Reinsalu nõudis tänasel ÜRO Julgeolekunõukogu pandeemia arutelul vastuvõetud COVID-19 resolutsiooni järgimist

Välisminister Urmas Reinsalu osales täna, 2. juulil ÜRO Julgeolekunõukogu avatud kohtumisel pandeemiate ja julgeoleku teemal.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.