Sa oled siin

Välisminister Reinsalu: Eesti on esimene riik, kes saab Jaapanilt uuringutes osalemiseks potentsiaalselt COVID-19 raviks kasutatavat ravimit Avigan

10. Mai 2020 - 10:04

Jaapani valitsus andis Eesti suursaatkonnale Tokyos üle saadetise ravimit Avigan (toimeaine favipiraviir), mis jõuab Eestisse järgmisel nädalal.

„See, et Eesti saab Jaapanilt ravimit Avigan, on väga hea näide rahvusvahelisest koostööst kriisiolukorras,“ ütles välisminister Urmas Reinsalu. „Vestlesin neljapäeval oma Jaapani kolleegi Toshimitsu Motegiga ning tänasin teda,“ lisas välisminister.

Avigani on välja töötanud Jaapani farmaatsiaettevõte Fujifilm Toyama Chemicals kasutamiseks gripiravimina. Pandeemia puhkemise järel on välisministeerium koostöös Ravimiametiga uurinud võimalusi Avigani saamiseks, ravimiuuringus osalemiseks ning potentsiaalseks kasutamiseks COVID-19 raviks. Ravimiuuringutes osalemiseks ja eksperimentaalseks kasutamiseks on Avigani Jaapanilt COVID-19 ravis testimiseks palunud rohkem kui 80 riiki. Inimuuringuteks mõeldud ravimi väljastas Jaapan rahvusvahelise koostöö raames tasuta, Eestil on kohustus jagada Jaapaniga kliiniliste uuringute tulemusi.

Lisainfo:
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.