Sa oled siin

Välisminister Reinsalu avaldus Tšehhi tervishoiuasutustele ja elutähtsale taristule korraldatud küberrünnete kohta

20. Aprill 2020 - 16:36

Eesti mõistab jõuliselt hukka hiljutise ja jätkuva pahatahtliku kübertegevuse, mis ohustas Tšehhi tervishoiuastusi. COVID-19 kriisi tõttu on elutähtsate meditsiiniteenuste koormus kasvanud ning vajadus turvalise ja toimiva küberruumi järele on suurem kui kunagi varem. Küberründed meditsiinisektorile praeguse kriisi ajal on vastuvõetamatud ja võivad olla eluohtlikud, sest avaldavad täiendavat survet süsteemidele ja inimestele, kes näevad vaeva elude päästmisega. 

Rahvusvaheline üldsus peaks kiiremas korras tegelema haiglatele ja teistele elutähtsatele meditsiiniteenustele korraldatud küberrünnetega, mis ohustavad juba niigi suure pinge all tervishoiuasutusi. Eesti kutsub üles järgima riikide vastutustundliku käitumise norme ning austama rahvusvahelist õigust küberruumis. Tuleb võtta vastutusele küberruumis pahatahtlike tegevuste korraldajad. Rõhutame tungivat vajadust teha tõhusat koostööd kõigi vastutustundlike tegutsejate vahel, et tagada praeguse ülemaailmse kriisi ajal jätkuvalt kaitstud, turvaline ja toimiv küberruum.

Välisminister Urmas Reinsalu

Lisainfo:

välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.