Sa oled siin

Välisminister Reinsalu arutas Ühendkuningriigi digiministri Nicky Morganiga edasist koostööd

17. September 2019 - 14:02

Täna, 17. septembril kohtus välisminister Urmas Reinsalu Ühendkuningriigi digi-, kultuuri-, meedia- ja spordiministri Nicky Morganiga. Kohtumisel arutleti Eesti ja Ühendkuningriigi lähedaste suhete ning edasiste koostöövõimaluste üle, seda eriti digitaal- ja küberjulgeoleku valdkondades.

Urmas Reinsalu avaldas ministrile tänu Ühendkuningriigi kestva ja tugeva panuse eest Eesti julgeoleku tagamisse. „Ühendkuningriik on olnud Eestile heaks sõbraks ja liitlaseks. Uute teemadena näen väga suurt potentsiaali digikoostöös, sealhulgas tehisintellekti  ja e-tervise alal. Samuti oleme samameelsed küberteemadel, mis muutub välispoliitikas üha olulisemaks ning on ka üks meie prioriteete ÜRO Julgeolekunõukogu valitud liikmena,“ ütles Reinsalu.

Puudutades Ühendkuningriigi EList lahkumist, kinnitas minister Reinsalu, et Eesti jaoks on oluline kaitsta kodanike õigusi ja majanduslikke huve. „Eesti teeb kõik selleks, et siin elavate Ühendkuningriigi kodanike igapäevaelu saaks hoolimata Brexitist võimalikult sujuvalt jätkuda,“ ütles Reinsalu. Samuti rõhutas minister, et Eesti valitsuse prioriteediks on Eesti kodanike õiguste ja ettevõtjate huvide kaitsmine.


Morgan viibib Tallinnas sel nädalal toimuva digitaalvaldkonna tippkohtumise raames.

 

Lisainfo:
Leen Lindam
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post leen.lindam@mfa.ee
Tel +372 637 7629

 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.