Sa oled siin

Välisminister Reinsalu arutas Soome, Poola ja Türgi kolleegidega kahepoolseid suhteid

30. Aprill 2019 - 17:25

Välisminister Urmas Reinsalu kõneles täna, 30. aprillil oma Soome kolleegi Timo Soini, Poola kolleegi Jacek Czaputowicz´iga ja Türgi kolleegi Mevlüt Çavusoğluga, kes tervitasid ametisse astunud Eesti ametivenda. Telefonivestlustes rääkisid ministrid riikide vahelistest suhtetest ning erinevatest koostööprojektidest.

"Eesti suhted Soomega, meie vennasrahvaga, on väga head. Koostöö on põimunud läbi mitme valdkonna. Meie ühiseks eesmärgiks on edasi arendada ühiseid infrastruktuuri ja digiprojekte, mis lihtsustavad meie inimeste ja ettevõtete igapäevast toimetamist,“ ütles Reinsalu. Samuti tänas välisminister Reinsalu oma Soome kolleegi õnnitluste eest uues ametis ning soovis edu Soome eesistumiseks Euroopa Liidu Nõukogus.

Telefonikõnes Poola välisministriga kinnitas Reinsalu tihedaid kahepoolseid suhteid mitmel alal. „Julgeoleku teemadel on Poola vaidlematult Eesti üheks võtmepartneriks ja olulisemaks mõttekaaslaseks rahvusvahelisel areenil ning seda koostööd saame kindlasti koos veel edasi viia,“ sõnas minister.

Reinsalu tõi vestluses esile veel Euroopa Liiduga liitumise olulisust 15 aastat tagasi ning õnnitles Poola valitsust ja rahvast selle olulise tähtpäeva puhul. Samuti räägiti Euroopa tulevikust ja selle ühisest arendamisest. „Euroopa Liit peab jääma rahvusriikide liiduks,“ sõnas minister. 

Samuti kõneles täna Eesti välisminister Türgi välisminister Mevlüt Çavusoğluga ning kinnitas, et Eesti jaoks on Türgi puhul tegemist olulise strateegilise liitlasena NATO-s ning meie riikide vahelised suhted on head ja sõbralikud.  

Täna õhtupoolikul helistab Urmas Reinsalule ka Leedu kolleeg Linas Linkevičius, kellega arutletakse regionaalne julgeoleku ning paremate ühenduste tagamise teemadel. „Meie prioriteediks on säilitada ja tugevdada nii meie julgeolekut kui ka transpordi- ja energiaühendusi regioonis. Seda saame teha kõige edukamalt just nimelt ühiselt," ütles Reinsalu kõne eel.

 

Lisainfo:

Liisa Toots
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
e-post: liisa.toots@mfa.ee
Tel: +372 637 7628 / +372 53424541


 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.