Sa oled siin

Välisminister Reinsalu arutas kõnes USA kolleegiga julgeolekut Euroopas

2. August 2022 - 20:08
Välisminister Urmas Reinsalu vestles täna Ameerika Ühendriikide välisministri Antony Blinkeniga
Välisminister Urmas Reinsalu vestles täna Ameerika Ühendriikide välisministri Antony Blinkeniga

Välisminister Urmas Reinsalu vestles täna Ameerika Ühendriikide välisministri Antony Blinkeniga, et arutada julgeolekut Euroopas ja Ukraina igakülgset toetamist.

Reinsalu sõnas, et alliansi tippkohtumine Madridis juuni lõpus oli murranguline, sest seal langetati kollektiivkaitse kiiret tugevdamist puudutavad strateegilise tähtsusega otsused, mis annavad tunnistust NATO kiirest kohandumisvõimest ja peegeldavad liitlaste ühtsust. „Nüüd oleme üksmeelel, et NATO suurim julgeolekuoht on Venemaa,“ sõnas Reinsalu. „Oleme USAga pidevas suhtluses ja töötame selle nimel, et otsused lähiajal täies mahus ellu viidaks. Tänasin Ameerika Ühendriike nende järjepideva panuse eest Euroopa julgeoleku tugevdamisel,“ lisas välisminister.

„Näeme, et Venemaa valmistub Ukrainas pikaajaliseks sõjaks, sest tema plaan vallutada suveräänne riik Euroopa südames luhtus,“ ütles Reinsalu, lisades, et Eesti ja USA pakuvad õlg õla kõrval igakülgset tuge Ukrainale, kes võitleb oma suveräänsuse ja riikluse säilitamise eest. Viibides telefonikõne ajal Ukrainas Žõtomõri oblastis, rõhutas Reinsalu, et pole kahtlustki, et agressiooni hinna tõstmine ja Venemaale kehtestatud sanktsioonide tugevdamine on vajalik.

Ta märkis, et Eesti eesmärk on ühtlasi USAga kahepoolseid suhteid lähiajal tugevdada ja leida ka täiendavaid koostööviise. „Julgeoleku- ja kaitsevaldkonna kõrval oleme viimastel aastatel intensiivistanud koostööd küberteemade, arengukoostöö, demokraatia edendamise ja ka majanduse vallas.“

Lisainfo:
avalike suhete osakond
[email protected]

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.