Sa oled siin

Välisminister Reinsalu arutab homme EL-i kolleegidega olukorda Süürias ja Ukrainas

13. Oktoober 2019 - 13:14

Välisminister Urmas Reinsalu viibib 14.-15. oktoobril Luksemburgis, kus osaleb Euroopa Liidu välisasjade nõukogu ja üldasjade nõukogu istungitel.

Esmaspäeval toimuval välisasjade nõukogu kohtumisel arutavad Euroopa Liidu välisministrid olukorda Süürias, Afganistanis ja Ukrainas ning Türgi puurimistegevust Vahemere idaosas.

„Tuleb igal juhul vältida humanitaarolukorra halvenemist Süürias ja Daeshi vastu tehtud edusammude õõnestamist,“ sõnas välisminister.

Eesti välisministri ettepanekul leiab aset EL-i välisministrite töölõuna Ukraina välisministri Vadõm Prõstaikoga. Reinsalu sõnul on praegusel hetkel ülimalt oluline näidata Euroopa riikide solidaarsust Ukrainale eelseisvate läbirääkimiste valguses. “Lääne ühtsuse mõranemine nõrgestaks Ukraina positsiooni läbirääkimistel ja kahjustaks püüdlusi lõpetada Venemaa agressioon Ukrainas,” lisas ta.

Samuti toimub kahepoolne kohtumine Horvaatia välisministri Gordan Grlić Radmaniga.

Teisipäeval osaleb välisminister üldasjade nõukogu istungil, kus keskendutakse Euroopa Ülemkogu ettevalmistustele ja arutatakse Albaania ja Põhja-Makedoonia Euroopa Liidu suunalisi püüdlusi.

Lisainfo:

Britta Tarvis
välisministeerium
avalike suhete osakond
+372 5194 7045
britta.tarvis@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.