Sa oled siin

Välisminister Raul Mälk kohtus Saksamaa ja Taani välisministritega

16. November 1998 - 10:11

Esmaspäeval, 16. novembril kohtus välisminister Raul Mälk Roomas Saksamaa välisministri Joseph (Joschka) Fischeriga.

Kohtumisel räägiti eelkõige Euroopa Liidu laienemisest. Joseph (Joschka) Fischer kinnitas Saksamaa toetust ELi laienemisprotsessi dünaamilisele arengule. Saksa välisministri sõnul kavatseb Saksamaa Euroopa Liidu eesistujamaana 1999. aasta esimesel poolel teha jõupingutusi, et liikmesriigid jõuaksid kokkuleppele "Agenda 2000" osas. Saksamaa soovib, et Euroopa Liidu laienemine ja ELi sisemised reformid toimuksid paralleelselt, märkis Joseph (Joschka) Fischer. Välisminister Raul Mälgu sõnul loodab Eesti, et Saksamaa eesistumise ajal peetakse sisulisi kõnelusi ka vähemalt seitsme järgmise acquis' peatüki osas. Eesti välisminister avaldas toetust Lätile ja Leedule märkides, et Eesti loodab lõunanaabrite võimalikult kiiret ühinemist kandidaatriikide esimese grupiga.

Eesti ja Saksa välisministrid vahetasid mõtteid ka NATO Washingtoni tippkohtumise eel toimuva üle ja rääkisid tippkohtumise võimalikest tulemustest.

Veel arutati Läänemere äärsete riikide koostööd Läänemeremaade Nõukogu raames ning märgiti, et olulisel kohal on Venemaa senisest suurem kaasamine regionaalsesse koostöösse.

Välisminister Raul Mälk esitas Saksamaa välisministrile kutse külastada Eestit.

Välisminister Raul Mälk kohtus esmaspäeval Kopenhaagenis Taani välisministri Niels Helveg Peterseniga.

Kohtumisel keskenduti NATO ja Euroopa Liidu laienemisega seonduvale. Taani välisminister andis ülevaate oma hiljutisest USA visiidist ja rääkis ettevalmistustest NATO Washingtoni tippkohtumiseks.

Eesti välisminister tutvustas liitumisläbirääkimiste seisu Maailma Kaubandusorganisatsiooniga (WTO). Niels Helveg Peterseni sõnul toetab Taani Eesti kiiret liitumist WTOga.

Välisminister Raul Mälk osaleb esmaspäeval ja teisipäeval Lääne-Euroopa Liidu (WEU) välis- ja kaitseministrite kohtumisel Roomas.VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.