Sa oled siin

Välisminister osaleb Euroopa Liidu välisministrite mitteametlikul kohtumisel Berliinis

27. August 2020 - 7:04

Välisminister Urmas Reinsalu osaleb 27.-28. augustini Berliinis Euroopa Liidu välisministrite mitteametlikul kohtumisel.
Kahepäevasel kohtumisel arutavad välisministrid Valgevene küsimust, olukorda Vahemere idaosas, suhteid Euroopa Liidu ja Venemaa vahel ning Euroopa Liidu pikemaajalist strateegiat Covid-19 puhangu geopoliitilistele mõjudele.

Urmas Reinsalu sõnas, et kavatseb tänasel Valgevene-teemalisel kohtumisel  tõstatada edasise Euroopa Liidu tegevuste kava Valgevene kriisis. „Et toetada Valgevene rahvast, peab Euroopa Liit esimesel võimalusel kehtestama sanktsioonid,“ ütles Reinsalu. „Ühtlasi peame aktiivselt toetama Valgevene kodanikuühiskonda ja vaba ajakirjandust ning pakkuma sellele Euroopa Liidu suuremat tuge.“ 

Euroopa Liidu välisministrid arutavad ka suhteid Venemaaga. Reinsalu sõnul on oluline säilitada ELi poliitika järjekindlus ning Aleksei Navalnõi mürgitamise küsimuses viia läbi sõltumatu uurimine.

27.-28. augustil toimuv Gymnich on korraline Euroopa Liidu välisministrite mitteametlik kohtumine, mis toimub kaks korda aastas.


Lisainfo:

Pia Kuusik
Välisministeerium
Meedianõunik
Avalike suhete osakond
+372 5635 7866
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.