Sa oled siin

Välisminister Mikser viibis visiidil Bruneis

13. September 2018 - 8:54

Välisminister Sven Mikser viibis kahepäevasel, 12. - 13. septembril, visiidil Brunei Darussalami riigis, kus kohtus teise välis-ja kaubandusministri Erywan Yusofi, teise kaitseministri Halbi Mohammad Yussofi ning peaministri kabineti alalise sekretäri Mohamed Riza Yunosiga. Kohtumiste peamisteks teemadeks olid koostöövõimalused e-valitsemise ja e-teenuste vallas, samuti arutleti riikide vaheliste suhete tihendamise üle. Tegemist oli Eesti esimese kõrgtasemelise visiidiga Brunei Darussalami riiki.

"Eesti näeb Kagu-Aasia piirkonda olulise regioonina, seda nii poliitilistes kui ka kaubanduslikes küsimustes, seetõttu on Eesti jaoks oluline edendada suhteid ASEANi* riikidega nagu Bruneiga," ütles välisminister Mikser ning lisas, et üheks koostöövaldkonnaks saab kindlasti olema ka e-teenuste arendamine, kus Eesti saab jagada oma ekspertteadmisi.

Kohtumisel Brunei teise välis-ja kaubandusministri Erywan Yusofiga keskendusid ministrid peamiselt Lõuna-Hiina mere küsimusele ning rõhutati väikeriikide solidaarsust.

Samuti tutvustas välisminister Sven Mikser kohtumistel Eesti ÜRO Julgeolekunõukogu kampaania prioriteete.

Välisminister Mikser suundub täna, 13. septembril edasi visiidile Vietnami.

Pildid visiidist: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721576980...

*ASEAN ehk Kagu-Aasia Rahvaste Assotsiatsioon (Association of Southeast Asian Nations)

Lisainfo:
Liisa Toots
Meedianõunik
Välisministeeriumi avalike suhete osakond
e-post: liisa.toots@mfa.ee
tel: +372 5342 4541

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.