Sa oled siin

Välisminister Mikser tunnustas täna esseekonkurssil „Diplomaatia & rahu!” osalejaid

27. November 2017 - 17:47

Täna toimus välisministeeriumis kodanikupäeva raames Eesti Õpilasesinduste Liidu ja Välisministeeriumi poolt väljakuulutatud esseekonkurssi vastuvõtt, kus välisminister Sven Mikser tänas ning tunnustas noori osalejaid ja nende juhendajaid.

„On suur au, et meie konkursile laekus üle kolmekümne töö, mis näitab selgelt, et välispoliitika on noortele oluline,“ ütles minister vastuvõtu avakõnes. Minister avaldas ka lootust, et autorid leiavad end tulevikus töötamas just välisministeeriumis.
„Mul on hea meel, et noortele läheb korda võitlus populismi vastu ning Ukraina kriisi lahendamine.  On näha, et soovitakse arutleda väga keerulistel ning mitme tahuga teemadel,“ ütles välisminister Sven Mikser.

Välisminister tänas ka Eesti Õpilasesinduste Liitu ning loodab koostööle ka tulevikus.

3. oktoobril väljakuulutatud esseekonkurss „Diplomaatia & rahu!” oli pühendatud Eesti Vabariik 100 teemadele ja idapartnerite väärtustamiseks 2017. aasta kodanikupäeva raames.

Esseekonkurssi võitja Miriam Laanemäe tööd saab lugeda siit http://bit.ly/2hXXFoQ (467.11 KB, PDF) (originaaltekst on inglise keeles) ja siit http://bit.ly/2k5l0Jx (515.89 KB, PDF) (tegemist on tõlkega)

Fotod ürituselt: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721576910...

Kodanikupäeva tähistatakse 26. novembril, kuna sel päeval 1918. aastal andis Maanõukogu välja määruse Eesti kodakondsuse kohta. Kodanikupäev on pühendatud Eesti kodanikule, tema õigustele ja kohustustele ning selle eesmärgiks on teadvustada kodanikustaatust ja tõsta kodanikuuhkust.

 

Lisainfo:
Liisa Toots
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
e-post: liisa.toots@mfa.ee
Tel: +372 637 7628


 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.