Sa oled siin

Välisminister Mikser: Nord Stream 2 on ennekõike poliitiline projekt

11. Mai 2018 - 16:08

Täna osales välisminister Sven Mikser Palangas Balti ja Saksamaa välisministrite kohtumisel, kus arutati Euroopa tulevikku, MFF, idapartnerlust, ettevalmistusi NATO tippkohtumiseks ning suhteid Venemaaga.


"Me peame pöörama regioonile poliitilist tähelepanu ja üheskoos toetama idapartnerlusriike reformide läbiviimisel, hoides seejuures fookuses koostööd kodanikuühiskonnaga ja meediavabadust" sõnas välisminister Mikser. Nende eesmärkide saavutamiseks tuleb kindlustada vajalikud vahendid EL uuel eelarveperioodil.

Rääkides juulikuus toimuvast NATO tippkohtumisest olid välisministrid üksmeelel, et oluline on tugevdada heidutus- ja kaitsehoiakut kõigis suundades. Mikser lisas, et tippkohtumise üheks päevakorrapunktiks saab kindlasti olema avatud uste poliitika, mida Eesti toetab.

Suhetes Venemaaga peeti oluliseks EL ühtse ja kindlameelse poliitika jätkumist. Samuti peatuti kohtumisel Nord Stream 2 (NS2) gaasitoru teemal. "Eesti hinnangul on tegemist ennekõike poliitilise, mitte ärilise projektiga, mis on vastuolus Euroopa Liidu energiapoliitika eesmärkidega ja ei aita kaasa EL-i energiasõltumatusele ja tarnijate mitmekesistamisele," ütles Mikser.

Samuti vestlesid välisministrid kohtumisel viimastest arengutest Iraani tuumaleppe osas ning aktuaalsetest EL teemadest.


Pildid kohtumiselt: ‪https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/sets/72157696690...

Välisministrite pressikonverents on järelvaadatav siit - https://www.facebook.com/urministerija/videos/2085808731435763/


Lisainfo:
Liisa Toots
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
e-post: liisa.toots@mfa.ee
Tel: +372 637 7628 / +372 53424541
 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.