Sa oled siin

Välisminister Mikser: meie julgeolekuks on vajalik stabiilsus NATO naabruses

12. Juuli 2018 - 9:29

Välisminister Sven Mikser osales eile õhtul NATO välisministrite kohtumisel koos Jordaania, Tuneesia ja Iraagi kolleegidega. Kohtumisel keskenduti lõuna suunast tulevatele ohtudele, partnerite stabiilsuse suurendamisele ja kaitsevõimekuse arendamisele.


"Eesti julgeoleku huvides on oluline tagada stabiilsus NATO naabruses, mis omakorda suurendab meie ja liitlaste turvalisust. See aga vajab tihedat koostööd meie partnerriikide, kes jagavad alliansiga ühiseid väärtusi ja huvisid, ning NATO ja EL vahel," sõnas Mikser ning lisas, et partnerite võimekuse suurendamine on üks oluline osa sellest.
"Prioriteetne on ka osalus rahvusvahelises terrorismivastases võitluses. Võitlus terrorismiga pälvib suurt tähelepanu ka EL-is, mis võimaldab kahe organisatsiooni suuremat koostööd ja omab olulist rolli rändekriisi lahendamisel," ütles Mikser.


Välisminister Mikser osaleb täna pärastlõunal ka Daeshi vastu võitlemise globaalse koalitsiooni kohtumisel, mille kutsus kokku USA välisminister Mike Pompeo. 


Fotod NATO tippkohtumisest (album täieneb jooksvalt): https://www.dropbox.com/sh/sw5redkva9u6m3q/AACccR0DuCtaMyXP1w80ygLwa?dl=0


Lisainfo:
Liisa Toots
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
e-post: liisa.toots@mfa.ee
Tel: +372 637 7628 / +372 53424541

 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.