Sa oled siin

Välisminister Mikser Leedus: Peame jätkama koordineeritud koostööd idapartnerite toetamisel

11. Jaanuar 2018 - 18:01
Foto: Leedu Välisministeerium
Foto: Leedu Välisministeerium

Välisminister Sven Mikser kohtus täna Vilniuses Leedu välisministri Linas Linkevičiusega, kellega arutati idapartnerlust, Eesti ja Leedu koostööd, julgeolekuolukorda ning transatlantilisi suhteid.


"Oluline on rakendada Eesti ELi Nõukogu eesistumise ajal ellu viidud otsused ja lubadused idapartnerluse küsimustes ning me peame jätkama koordineeritud koostööd, et toetada oma partnerriike," sõnas välisminister Mikser ning lisas, et tähelepanu tuleb pöörata ka kodanikuühiskonna toetamisele ja arendamisele idapartnerlusriikides, kuna kodanikuühiskonnal on oluline roll reformide edukal elluviimisel.


"Eesti ja Leedu on väga head sõbrad ja liitlased, kes näevad küsimusi nii majandus-, kaitse- kui julgeolekuvaldkonnas ühtmoodi. Mõlema riigi tähelepanu keskmes on regionaalsed energia- ja transpordiühendused ning uute ühenduste rajamine Euroopaga aitab meil kindlustada piirkondlikku energiajulgeolekut," ütles Sven Mikser.


Rääkides julgeoleku- ja kaitsepoliitikast rõhutasid välisministrid transatlantiliste suhete olulisust julgeoleku tagamisel Balti riikides. Lisaks kõnelesid välisministrid suvel toimuva  NATO tippkohtumise ettevalmistustest.


Välisminister Sven Mikser osaleb täna õhtul Trakais kõrgetasemelisel konverentsil Snow Meeting. Üritusel arutatakse päevakajalisi välis- ja julgeolekupoliitika küsimusi. Mikser osaleb arutelus transatlantiliste suhete tuleviku teemal.


Pildid kohtumiselt: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721576892...


Lisainfo:

Liisa Toots
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
e-post: liisa.toots@mfa.ee
Tel: +372 637 7628

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.