Sa oled siin

Välisminister Mikser külastas UNIFIL-i rahuvalveoperatsiooni Lõuna-Liibanonis

20. Veebruar 2018 - 17:59

Välisminister Sven Mikser külastas täna Lõuna-Liibanonis UNIFIL-i rahuvalveoperatsiooni, kus ta kohtus UNIFIL-i ülema kindralmajor Michael Bearyga ja Iiri-Soome pataljoni juhtkonnaga ning tutvus operatsioonis osalevate rahuvalvajate tööga.

„Eesti peab oluliseks panustada ÜRO tegevusse rahu kindlustamisel ning seetõttu oleme viimastel aastatel suurendanud oma osalust ÜRO missioonidel,“ sõnas Mikser kohtumisel UNIFIL-i ülemaga. „Hoiame olukorda Lähis-Idas ka edaspidi meie tähelepanu keskpunktis,“ kinnitas ta.

„Lõuna-Liibanoni puhul on tegemist on keerulise regiooniga ja tööd tuleb teha pingelistes oludes. Tunnustame UNIFIL-i koosseisu igapäevase töö eest regiooni stabiilsuse hoidmisel,“ ütles Mikser. Beary tänas omakorda Eestit  osalemise eest UNIFIL-i tegevuses ja avaldas lootust, et Eesti panustab UNIFIL-i missiooni ka pärast 2018. aastat.
Õhtul tähistab välisminister koos Liibanonis teenivate kaitseväelastega Eesti 100. sünnipäeva.

UNIFIL-i koosseisus teenib ligi 11 000 sõjaväelast ja üle 800 tsiviilteenistuja. Operatsioonil osaleb kokku 41 riiki, sealhulgas Eesti. Eesti on alates 2015. aastast panustanud UNIFIL-i jalaväerühmaga ja staabiohvitseridega kokku kuni 50 tegevväelasega.

Fotod: flic.kr/s/aHsmd7DZha

* UNIFIL -  United Nations Interim Force in Lebanon

Lisainfo:
Sandra Kamilova
avalike suhete osakond
välisministeerium
5667 5362
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.