Sa oled siin

Välisminister Mikser kohtumisel Iiri kolleegiga: Eesti toetab Iiri piiriküsimuse lahendamist Brexiti kõnelustel

5. September 2018 - 15:42

Välisminister Sven Mikser kohtus täna Tallinnas Iiri asepeaministri (Tánaiste) ja välisministri Simon Coveneyga. Esimesel Iiri välisministri visiidil Eestisse kinnitas Mikser Eesti tugevat toetust tõhusa lahenduse leidmiseks Iiri-Ühendkuningriigi piiriküsimuses peale Brexitit.

Kohtumise esimeses pooles arutasid ministrid Eesti ja Iirimaa vahelisi häid ja sõbralikke suhteid. “Sarnaselt Eestiga on Iirimaa märkimisväärse digitaalse kompetentsiga riik. Peale olemasolevate tihedate kultuurisidemete leidub koostöövõimalusi majanduse, energia ja tehnoloogia teemadel,” sõnas Mikser.

Keskseks teemaks oli Brexit, sealhulgas lahenduse leidmine Iiri Vabariigi ja Ühendkuningriigi vahelise füüsilise piiri vältimiseks. Välisminister Mikseri sõnul on tähtis, et ELi liikmesriigid hoiaksid ühtsust nii ELi valitsusjuhtide kohtumisel Salzburgis 20. septembril kui pikaajalises plaanis.

“Lähedane tulevikusuhe Ühendkuningriigiga peale Brexitit on oluline meie mõlemale riigile, nagu tervele Euroopa Liidule. Selleks peab olema tagatud, et Iiri saarel ei hakka 2019. aasta märtsist jooksma füüsiline ELi välispiir ja lepitakse kokku toimiv tehniline lahendus,” rõhutas Mikser.

Lisaks tulid arutusele üleatlandilised suhted, olukord Lähis-Idas ning Iirimaa ja Eesti ÜRO julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks kandideerimine (Iiri Vabariik kandideerib aastateks 2021-2022).

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmpvXqup

Lisainfo:
Britta Tarvis
välisministeerium
avalike suhete osakond
britta.tarvis@mfa.ee
5194 7045

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.