Sa oled siin

Välisminister Mikser kinnitas toetust Moldova lõimumisele EL-iga ja julgustas viima ellu reforme

27. Veebruar 2017 - 17:32
Moldova välis- ja eurointegratsiooni ministri Andrei Galbur ja Eesti välisminister Sven Mikser
Moldova välis- ja eurointegratsiooni ministri Andrei Galbur ja Eesti välisminister Sven Mikser

Välisminister Sven Mikser kinnitas kohtumisel Moldova välis- ja eurointegratsiooni ministri Andrei Galburiga kahe riigi häid suhteid ja julgustas Moldovat jätkama Euroopa Liidu kursil.

Mikseri sõnul tuleb Moldoval jätkata reformide elluviimist, et püsida teel ühinemaks Euroopa Liiduga. „Reformid peavad suurendama riigi efektiivsust ja läbipaistvust ning vähendama korruptsiooni, et tagada inimeste heaolu ja turvalisus,“ sõnas Mikser.

Eesti soovib peatse Euroopa Liidu Nõukogu eesistujana hoida tähelepanu idapartnerlusel ning tugevdada suhteid nende riikidega. Ta lisas, et oluline on pöörata suuremat tähelepanu Euroopa Liidu tegevuste arusaadavusele ja nähtavusele ning toetada idapartnereid strateegilise kommunikatsiooni võimekuse tõstmisel. Eesti EL-i eesistumise ajal toimub novembris Brüsselis idapartnerluse tippkohtumine.

Moldova on jätkuvalt Eesti arengukoostöö üks prioriteetriike. „Eesti peamised suunad koostöös Moldovaga on sel aastal tervishoiuteenuse kvaliteedi ja kättesaadavuse parandamine, õiguskaitsesektori reformide toetamine ning ettevõtluse edendamine just naiste ja noorte seas. Nendes valdkondades pöörame enim tähelepanu e-lahenduste tutvustamisele ja juurutamisele,“ ütles Mikser.

Sarnaselt eelmisele aastale on Eesti tänavune arenguabi Moldovale ligi 950 000 eurot.

Fotod: https://flic.kr/s/aHskPXgcJn


Lisainfo:
Sten Juur
välisministeerium
avalike suhete osakond
+372 637 7627
+372 5824 6622
sten.juur@mfa.ee
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.