Sa oled siin

Välisminister Mikser: Kataloonia valimised loovad võimaluse konflikti rahumeelseks lahendamiseks

6. November 2017 - 16:18

Välisminister Sven Mikser avaldas täna Riigikogu liikmete arupärimisele vastates lootust, et 21. detsembril toimuvad valimised avavad võimaluse Kataloonia konflikti lahendamiseks seaduslikkuse raames ning Madridi ja Barcelona konstruktiivse dialoogi kaudu.

„On äärmiselt oluline, et kõik poliitilised protsessid toimuksid demokraatiat ja seadusi austades,“ rõhutas Mikser. „Loodame, et aasta lõpus Kataloonias toimuvad valimised aitavad tuua suurema selguse ja astuda olukorra rahumeelsele lahendusele sammu lähemale,“ ütles ta. Hispaania keskvalitsus on kuulutanud välja Kataloonia regionaalse parlamendi valimised, mis toimuvad 21. detsembril. Mikseri sõnul loob kõigi Kataloonia poliitiliste jõudude valmisolek valimistel osaleda eeldused selleks, et Madrid saab endale legitiimse partneri, kellega tekkinud sisepinged lahendada.

„On arusaadav, et erimeelsused pole ületatavad üleöö, kuid käivitunud poliitiline protsess avab tee konstruktiivseks dialoogiks, mille tulemusel sündivat lahendust kõik tunnistavad,“ ütles Mikser.

Lisainfo:

Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee 
56675362

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.