Sa oled siin

Välisminister Mikser: EL laienemisel on selge seos Euroopa stabiilsuse ning demokraatia ja õigusriigi põhimõtete levikuga

15. Mai 2018 - 13:55

Täna kõneles välisminister Sven Mikser Euroopa Liidu infokeskuse seminaril "Kas Euroopa Liit laieneb taas?", mis keskendus Euroopa Komisjoni Lääne-Balkani strateegiale ning EL laienemisele üldiselt. Lisaks välisminister Sven Mikserile kõnelesid seminaril ka Serbia suursaadik Eestis Saša Obradović ning Euroopa Liidu välisteenistuse Lääne-Balkani divisjoni asedirektor Clive Rumbold.

"Eesti näeb ELi laienemise selget seost Euroopa stabiilsuse ja julgeolekuga, samuti demokraatia ja õigusriigi põhimõtete levikuga ning kodanike heaoluga," sõnas välisminister ning lisas, et Eesti toetab Euroopa Liidu põhiväärtustel ja rangel tingimuslikkusel tuginevat laienemispoliitika elluviimist. "Üheks eeltingimuseks ELiga ühinemisel on ka täielik joondumine Euroopa Liidu ühise välis- ja julgeolekupoliitikaga, sealhulgas piiravate meetmetega," ütles Mikser.

"Euroopa Komisjoni veebruaris avaldatud Lääne-Balkani strateegia annab küll hetkepildi probleemidest kõne all olevast piirkonnast, kuid samas pakub ka ambitsioonika teekaardi tulevikuks, sealhulgas süvendatud koostööst erinevates valdkondades nagu õigusriik ja hea valitsemine, julgeolek ja ränne, sotsiaalmajanduslik areng ja noored ning digitaalvaldkond," ütles välisminister Mikser.

17. mail toimub Lääne-Balkani tippkohtumine Euroopa Liidu institutsioonide, liikmesriikide ja kuue Lääne-Balkani riigi juhtide osalemisel, mis annab täiendava tõuke vastastikuste suhete arengule. 

Fotod: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721576962...


Lisainfo:

Liisa Toots
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
e-post: liisa.toots@mfa.ee
Tel: +372 637 7628 / +372 53424541

 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.