Sa oled siin

Välisminister Mikser Balti Nõukogul: Eesti tahab tuua idapartnereid Euroopa Liidule lähemale

10. November 2017 - 14:17

Välisminister Sven Mikser rõhutas täna toimunud Balti Nõukogu istungil vajadust jätkuva koostöö järele idapartnerluse ja julgeoleku vallas.

„Eesti soov on reformide innustamise ja toetamise kaudu idapartnerlusriigid Euroopa Liidule lähemale tuua ning aidata kaasa nende kodanike elujärje ja turvalisuse parandamisele,“ lausus Mikser. Ta tõi esile, et Eesti on Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise raames korraldanud idapartnerlusriikidega neli ministrite tasemel kohtumist.

Mikser märkis, et julgeolekuolukord Läänemere piirkonnas ja Euroopas tervikuna vajab kõigi riikide jätkuvat tähelepanu. „NATO heidutus peab olema jätkuvalt usutav ja kaitsevõime arendamisega tuleb järjepidevalt edasi tegeleda,“ lausus Mikser.

Balti riikide omavahelisest koostööst rääkides nimetas Mikser vajadust jätkata regionaalse energiaturu ja transpordiühenduste edasiarendamist. „Kiirraudteeühendusega Rail Baltic oleme tänavu liikunud märgatava sammu edasi,“ ütles minister.

Balti Nõukogu kohtumine toimub koos Balti Assamblee sügisistungjärguga kord aastas. Eesistujariigi välisminister annab seal ülevaate Balti riikide koostöö kohta eelneval aastal. Tänavu on eesistujariigiks Eesti.

 

Galerii: https://flic.kr/s/aHskre9xdj

 

Lisainfo:

Juhan Mellik
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
e-post: juhan.mellik@mfa.ee
Tel: +372 637 7627
Mob: +372 5093439

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.