Sa oled siin

Välisminister Mikser avaldas kaastunnet seoses Sri Lanka rünnakutega

21. Aprill 2019 - 14:21

Välisminister Sven Mikser avaldas Sri Lanka välisministrile Tilak Marapanele ja rahvale kaastunnet seoses mitmes Sri Lanka linnas toimunud plahvatusega, milles praegustel andmetel on hukkunud üle 150 inimese, sealhulgas ka välismaalasi.

„Mõistan rangelt hukka mitmeid inimelusid nõudnud pommirünnakud Kochchikade, Negombo, Batticaloa ja Colombo linnades Sri Lankal. Terrorismiakt ülestõusmispühade ajal on rünnak usuvabaduse ja religiooni vastu,“ lausus välisminister Mikser. „Avaldan siirast kaastunnet ohvrite lähedastele ja soovin kõigile, keda see veresaun on mõjutanud, tugevust ja kiiret paranemist sel süngel ja raskel hetkel. Meie mõtted on teiega,“ lisas Mikser.

Rünnak toimus täna hommikul mitmes linnas, elu on kaotanud praeguse seisuga üle 150 inimese ja vigastada saanud sadu inimesi.
 

Välisministeerium palub kõigil Eesti kodanikel, kes viibivad Kochchikade, Negombo, Batticaloa ja Colombo linnades Sri Lankal, kus toimusid plahvatused, võtta ühendust oma lähedastega. Lähedastel, kellel ei ole õnnestunud piirkonnas viibivate eestlastega kontakti saada, palume pöörduda välisministeeriumi poole telefonil +372 53 01 9999 või konsul@mfa.eeLisainfo:
Liisa Toots
Välisministeerium
5342 4541

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.