Sa oled siin

Välisminister Mikser arutas USA senaator Warreniga küberkaitset ja üleatlandilist kaubandust

10. August 2017 - 13:01

Välisminister Sven Mikser arutas täna Tallinnas kohtumisel Ameerika Ühendriikide Senati relvajõudude komitee liikme senaator Elizabeth Warreniga koostööd küberkaitse ja julgeoleku alal ning EL-USA kaubandussuhteid.

Mikser ja Warren kinnitasid väga häid ja tihedaid suhteid Eesti ja Ameerika Ühendriikide vahel ning pidasid oluliseks koostööd küberjulgeoleku valdkonnas. „Kübervaldkonnal on julgeolekus aina olulisem roll ning seetõttu on koostöö küberohtudele vastu seismisel üha tähtsam,“ sõnas välisminister Mikser. Senaator Warren tunnustas Eesti saavutusi ja juhtrolli kübermaastikul.

Samuti arutasid Mikser ja Warren ELi-USA suhteid, sealhulgas üleatlandilist kaubandust ning leidsid, et vabakaubanduslepinguga on oluline edasi liikuda. „Tihedamatest kaubandussuhetest võidavad kõik ning seetõttu loodame, et läbirääkimised jätkuvad,“ lisas Mikser.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsm2fLRHm

 

Lisainfo:
Mariann Sudakov
välisministeerium
avalike suhete osakond
521 6821
637 7628
press@mfa.ee
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.