Sa oled siin

Välisminister Mikser arutas Soome presidendi ja välisministriga Euroopa julgeolekut

31. Jaanuar 2017 - 15:19
Välisminister Sven Mikser ja Soome välisminister Timo Soini Helsingis. Foto: Soome välisministeerium

Välisminister Sven Mikser rõhutas täna Helsingis kohtumistel Soome välisministri Timo Soini ja presidendi Sauli Niinistöga, et Eestit ja Soomet seob pikk ajalooline sõprus. Mikser õnnitles Soomet 100. aasta puhul ning arvas, et mõlemat riiki ees ootavad juubeliüritused on hea võimalus naabrit paremini tundma õppida.

Transatlantilistest suhetest, Euroopa julgeolekust ja kaitseküsimustest kõneldes rõhutas välisminister Mikser Ameerika Ühendriikidega lähedase suhte ning ELi ja NATO partnerluse olulisust. „Soome on lähedane partner, kes panustab julgeolekusse Läänemere piirkonnas ning seeläbi Euroopa julgeolekusse tervikuna. Nii Soomel kui Rootsil on lähimate partnerriikidena NATOga eriti lähedane suhe ning meie huvides on seda igati jätkata,“ ütles Mikser.

Euroopa Liidu päevakajalistest teemadest ning Eesti eelseisvast eesistumisest kõneldes andis Mikser ülevaate ettevalmistustest ning prioriteetidest. „Meie eesmärk on hoida EL ühtse ja otsustusvõimelisena, keskendudes uuendusmeelse majandusega, turvalise, digitaalse ja kaasava Euroopa arendamisele,“ lausus välisminister Mikser. Brexitist kõneldes oldi ühel meelel, et Ühendkuningriigiga on oluline säilitada lähedane koostöösuhe kohustusi ja õigusi arvesse võttes.

Veel kõneldi viimastest arengutest Ukrainas ning suhetest Venemaaga. Samuti räägiti vastastikuste kandidatuuride toetamisest rahvusvahelistes organisatsioonides. Rändekriisist rääkides toonitas Mikser, et Eesti teeb omalt poolt kõik, et riiki saabunud varjupaigataotlejad ka edukalt ühiskonda integreerida. „Eesti on valmis täitma endale võetud rahvusvahelisi kohustusi põgenikega seoses,“ rõhutas Mikser.

Majandusest rääkides märkis Mikser, et igapäevaselt tihedalt seotud Eestil ja Soomel on soov koostööks pea kõigis valdkondades ning suhted tihedad ja head.

Fotod: http://bit.ly/2kcdFUg

 

Lisainfo:

Pille Toompere
Eesti saatkond Helsingis
pressinõunik
+358 50 501 3721
pille.toompere@mfa.ee
 

Mariann Sudakov
välisministeeriumi avalike suhete osakond
637 7628
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.