Sa oled siin

Välisminister Mikser andis valitsuse kabinetiistungil ülevaate Brexiti seisust

22. November 2018 - 10:51
Foto: Jürgen Randma /Riigikantselei
Foto: Jürgen Randma /Riigikantselei

Täna, 22. novembril tutvustas väliminister Sven Mikser valitsuskabinetis hetkeseisu ja arenguid seoses Ühendkuningriigi lahkumisega Euroopa Liidust.

"Kuigi lahkumisleppe läbirääkimised on olnud pingelised, on viimastel nädalatel tehtud suuri edusamme lahenduste leidmisel seoses Ühendkuningriigi otsusega lahkuda EList ning me oleme kindlad, et saavutatu vastab Eesti ootustele. Lahkumisleping tagab Ühendkuningriigi korrapärase lahkumise ja selles on kaitstud Euroopa Liidu 27 liikmesriigi, sealhulgas Eesti huvid," ütles minister. Minister lisas, et järgmiseks otsustavaks sammuks saab olema Ühendkuningriigi parlamendi otsus. Leppe kohaselt säilivad praegused kodanike õigused ning stabiilsus Iiri saarel.


"Tulevikusuhte läbirääkimiste osas on Eestile eriti oluline tihe majanduslik suhe ning sujuva koostöö jätkumine sise- ja välisjulgeoleku alal ning välispoliitikas. On vajalik võtta paindlik hoiak uute koostöövormide ja –protseduuride väljatöötamiseks, et tagada tõrgeteta koostöö jätkumine," sõnas välisminister ja lisas, et kuigi Euroopa Liit töötab selle nimel, et kokkuleppele jõudmine on võimalik, tuleb valmis olla ka leppeta stsenaariumiks.


Peaminister Jüri Ratas avaldas heameelt, et pärast pikki ning keerulisi läbirääkimisi on jõutud leppeni, mis võimaldab Ühendkuningriigi Euroopa Liidust väljaastumisprotsessiga liikuda korrapäraselt edasi ning annab kindlustunnet kodanikele ja ettevõtjatele. "Ühendkuningriik on ja jääb Eesti jaoks lähedaseks partneriks ning sõbraks Euroopas. Meid seob ajalugu, usaldus ja pikaajaline koostöö Euroopa Liidus ning ühine vastutus Euroopa julgeoleku eest," lausus peaminister Ratas.


Fotod valitsuskabinetist: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721576980...


Lisainfo:

Liisa Toots
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
e-post: liisa.toots@mfa.ee
Tel: +372 637 7628 / +372 53424541

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.