Sa oled siin

Välisminister Liimets vestles ELi kõrge esindaja Borrelliga

10. Veebruar 2021 - 17:05

Välisminister Eva-Maria Liimets vestles täna, 10. veebruaril telefonis Euroopa Liidu välisasjade kõrge esindaja Josep Borrelliga. Kõne all olid kõrge esindaja Moskva visiit, Vene opositsioonipoliitik Aleksei Navalnõi, Euroopa Liidu ühtsus ning koostöö USA ja NATOga.

Välisminister kinnitas, et Eesti riik jätkab euroopalikel väärtustel põhinevat välispoliitikat ning toetab Euroopa Liidu ühtsust ja solidaarsust. „Transatlantiline ühtsus ja koostöö jäävad meie välis- ja julgeolekupoliitika keskmesse – loodame, et koostöö Euroopa Liidu ja USA uue valitsuse vahel süveneb ning see on konstruktiivne ja sisuline,“ sõnas Liimets. Välisminister rõhutas ka vajadust jätkata konsensusliku välis- ja julgeolekupoliitikaga, keskenduda ELi globaalse rolli tõhustamisele ning ELi ja NATO koostöö süvendamisele.

Kõrge esindaja Moskva visiidi kohta ütles Liimets, et Moskva vaenulikud hoiakud Euroopa Liidu suhtes polnud meie jaoks üllatus. „Oluline on, et me ELis sellest õiged järeldused teeme ja vastavalt ka tegutseme ning hoogustame koostööd USA ja Ühendkuningriigiga, muu hulgas ka Venemaad puudutavates küsimustes.“

„Kuu lõpus toimuval välisasjade nõukogul peab Euroopa Liit otsustavalt vastama Navalnõi vangistamisele ning kehtestama seotud isikute suhtes piiravad meetmed,“ rõhutas Liimets. 

 

Lisainfo:
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.