Sa oled siin

Välisminister Liimets: Põhja-Balti riikide ühine hääl kõlab tugevalt

26. Märts 2021 - 17:28

Täna, 26. märtsil osales välisminister Eva-Maria Liimets Põhja-Balti (NB8) välisministrite videokohtumisel. Ministrid arutasid COVID-19 viirusest tulenevat olukorda, pandeemiajärgset taastumist ning piirkondlikke ja globaalseid küsimusi.

Välisminister Liimets avaldas heameelt jätkuvalt tiheda NB8 koostöö ja koordinatsiooni üle aktuaalsetel teemadel ning rõhutas taas koostööformaadi elujõulisust ja tähtsust Eesti jaoks. „COVID-19 kriisiga silmitsi seistes on NB8 formaat taas mitmeti oma silmapaistvat väärtust tõestanud,“ märkis minister. „See puudutab nii praktilist koostööd pandeemia alguses kui ka kasulikku seisukohtade koordineerimist piirkondliku ja ülemaailmse tähtsusega küsimustes.“ Välisminister avaldas veendumust, et tihedat koostööd jätkatakse ka pandeemiast taastumise ajal.

Välisminister Liimets andis kolleegidele ülevaate Eesti senisest tööst ja tulevikuplaanidest ÜRO Julgeolekunõukogu valitud liikmena. „On tähelepanuväärne, et 2021. aastal osaleb julgeolekunõukogu töös valitud liikmena koguni kaks NB8 formaadi riiki – Eesti ja Norra,“ sõnas välisminister. „See annab meile võimaluse pöörata tähelepanu just meie regiooni jaoks olulistele küsimustele ja meie ühised väärtused kõlavad maailmaareenil selgemini.“

ÜRO Julgeolekunõukogu raames toimuva suurpärase koostöö näitena tõi välisminister esile Norraga jagatud rolli Afganistani teemajuhtidena ning NB8 riikide ühise hukkamõistva lähenemise Venemaa rahvusvahelise õiguse rikkumistele, Krimmi ebaseaduslikule annekteerimisele ja Valgevenes toimuvale. Samuti rõhutas välisminister soovi liikuda edasi küberjulgeoleku tähtsustamisega ÜRO Julgeolekunõukogus.

Venemaa-teemalisel arutelul rõhutasid NB8 riikide välisministrid Euroopa ja Atlandi-ülese ühtsuse tähtsust. Välisminister Liimets kinnitas ka jätkuvat tähelepanu ja pühendumust idapartnerlusele.

2021. aastal koordineerib Põhja-Balti koostööd Soome, 2020. aastal oli koordinaatoriks Eesti.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmUDLGug


Lisainfo:
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.