Sa oled siin

Välisminister Liimets osaleb OSCE ministrite kohtumisel Stockholmis

1. Detsember 2021 - 16:01

Välisminister Eva-Maria Liimets osaleb 1.–2. detsembril Euroopa Koostöö- ja Julgeolekuorganisatsiooni (OSCE) välisministrite kohtumisel Stockholmis. See on aasta olulisim kohtumine, mis annab OSCE osalisriikidele võimaluse hinnata ja üle vaadata organisatsiooni tegevusi ning võtta vastu otsuseid edasise kohta.

OSCE ja tema aluspõhimõtted moodustavad Euroopa julgeolekuarhitektuuri ühe alussamba. Kohtumisel arutatakse, kuidas tõhustada OSCEd kui olulist platvormi usalduse loomiseks, konfliktide käsitlemiseks ja ulatusliku julgeolekukontseptsiooni toetamiseks. Samuti on päevakorras Afganistani olukorra mõju OSCE alale.

Välisminister Liimetsal on OSCE ministrite kohtumise kõrval plaanis kohtumised Armeenia, Aserbaidžaani, Põhja-Makedoonia ja Moldova välisministriga.

Lisainfo:

välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.