Sa oled siin

Välisminister Liimets: oluline on ühtne tegutsemine ja tugev transatlantiline side

13. September 2021 - 18:04
Leedu kaitseminister Arvydas Anušauskas, Leedu välisminister Gabrielius Landsbergis, Poola kaitseminister Mariusz Błaszczak, Läti välisminister Edgars Rinkēvičs, Eesti välisminister Eva-Maria Liimets, Eesti kaitseminister Kalle Laanet Riias 13.09.2021

Välisminister Eva-Maria Liimets kohtus täna, 13. septembril Riias Läti, Leedu ja Poola välis- ja kaitseministritega, et arutada praeguseid julgeolekupoliitilisi küsimusi, samuti juunis toimunud NATO tippkohtumisel tehtud otsuseid ja nende rakendamist.

Välisminister Liimetsa sõnul on praeguses olukorras tähtis ühtne tegutsemine ja tugev transatlantiline side liitlaste vahel. „Oluline on keskenduda NATO tulevikule, sealhulgas järgmisele strateegilisele kontseptsioonile, milles peavad kajastuma vastused nii olemasolevatele ohtudele kui ka uutele väljakutsetele ning mille keskmes oleks kollektiivkaitse,“ rääkis Liimets.

Ministrid arutasid ka piirkondliku julgeolekuga seonduvaid teemasid, rõhutati toetuse jätkamist Ukrainale ja Gruusiale. Samuti arutati olukorda Valgevenes, aga ka seda, kuidas paremini vastu astuda Valgevene hübriidrünnakule Euroopa Liidu välispiiril. Oluline on tugevdada regionaalset julgeolekut, et meie valmisolek vastaks üha paremini muutuvale keskkonnale,“ rõhutas Liimets.

Lisaks arutati ka Venemaa Föderatsiooni ja Valgevene territooriumil aset leidvat sõjalist õppust Zapad-21. „Varasemate õppustel osalevate sõjaväelaste hulga ja õppuste eesmärkide suhtes ei ole Venemaa olnud läbipaistev. Peame oluliseks, et Venemaa ja Valgevene järgiksid relvastuskontrolli kokkulepetes võetud rahvusvahelisi kohustusi,“ selgitas välisminister Liimets.

Kohtumisel räägiti ka detsembri alguses Riias toimuvast NATO välisministrite kohtumisest, kus valmistatakse omakorda ette suvel Madridis aset leidvat NATO tippkohtumist.

 

Kohtumise fotod

 

Lisainfo:
Kristina Ots
meedianõunik
välisministeerium
avalike suhete osakond
kristina.ots@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.