Sa oled siin

Välisminister Liimets kinnitas Julgeolekunõukogus Eesti pühendumust vaktsiinide võrdsele ja õiglasele jaotamisele

17. Veebruar 2021 - 17:21
Välisminister Eva-Maria Liimets

Täna, 17. veebruaril kõneles välisminister Eva-Maria Liimets ÜRO Julgeolekunõukogu kohtumisel, kus käsitleti COVID-19 pandeemiat ja vaktsiini kättesaadavust konfliktipiirkondades.

Välisminister kinnitas Eesti toetust ÜRO peasekretäri COVID-19 pandeemia raames tehtud ülemaailmse relvarahu üleskutsele. Minister tõi eraldi välja, et konfliktipiirkondades tuleb tagada takistamatu juurdepääs humanitaarabile ning seista selle eest, et kedagi ei jäetaks vaktsineerimisprogrammidest kõrvale.

„Üleilmsest COVID-19 pandeemiast tingitud tervishoiu- ja sellega kaasnevast majanduskriisist väljumiseks on vaja kõikide osapoolte ühist pingutust,“ sõnas Liimets. „Rahvusvahelise kaubanduse, reisimise ja turvalisuse saame taastada alles siis, kui COVID-19 on kõikjal maailmas kontrolli all. Nii nagu Euroopa Liidu liikmesriigid, on ka Eesti endiselt pühendunud vaktsiinide võrdsele ja õiglasele jaotamisele. Oleme täpselt nii tugevad kui globaalse tervishoiusüsteemi kõige nõrgem lüli.“

„Lisaks seisame selle eest, et avalikkuse teavitamiseks kasutatakse faktidel ja teadusel põhinevat informatsiooni, ning et meedia oleks vaba ja sõltumatu nii veebis kui ka mujal,“ rõhutas välisminister. Inimõiguste, sealhulgas sõnavabaduse kaitse on pandeemiale reageerimisel ja sellest taastumisel ülioluline. Eesti mõistab hukka katsed kasutada COVID-19 pandeemiat ettekäändena õigusriigi õõnestamiseks ning inimõiguste ja kodanikuruumi piiramiseks.

Kriisi seljatamiseks peame kasutama ka digitehnoloogia täit potentsiaali ja üha olulisem on tegeleda küberjulgeolekuga. „Samuti on mul hea meel märkida, et eelmise aasta oktoobris allkirjastasid Eesti ja Maailma Terviseorganisatsioon kokkuleppe, mille alusel hakkab Eesti arendama kogu maailmas kehtivat digitaalset vaktsineerimispassi,“ sõnas välisminister.

Kõne täispikkuses (inglise keeles): https://un.mfa.ee/statement-by-minister-for-foreign-affairs-eva-maria-li...

Lisainfo:

välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Veel uudiseid samal teemal

29.03.2021|Välisministeerium

Eesti toetab humanitaarabi jõudmist Süüriasse

Täna, 29. märtsil osales välisminister Eva-Maria Liimets ÜRO Julgeolekunõukogu kõrgetasemelisel videoistungil, kus arutati humanitaarolukorda Süürias. Kohtumist juhtis USA välisminister Antony J. Blinken.

17.03.2021|Välisministeerium

Eesti liitus 19 riigi ühisavaldusega taunides propaganda ja valeinfo levitamist Krimmi õigusvastase annekteerimise teemal

Täna, 17. märtsil toimus ÜRO Julgeolekunõukogus Venemaa Föderatsiooni korraldatud mitteametlik kohtumine Krimmi teemal, mille eesmärk oli propaganda ja valeinfo edastamine Krimmis toimuva ja selle õigusvastase annekteerimise kohta.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.