Sa oled siin

Välisminister Liimets ja USA suursaadik ÜRO juures kinnitasid head koostööd Eesti ÜRO Julgeolekunõukogu eesistumiskuul

11. Juuni 2021 - 19:01

Täna, 11. juunil kohtusid video vahendusel välisminister Eva-Maria Liimets ja Ameerika Ühendriikide suursaadik ÜRO juures Linda Thomas-Greenfield.

USA on Eesti tähtsaim liitlane ja partner. „Hindame USA juhtrolli demokraatia ja inimõiguste edendamisel kogu maailmas. Kinnitasin Eesti soovi teha USA-ga igakülgset koostööd neil eesmärkidel, sealjuures laste ja naiste õiguste kaitsel. Ootame USA-lt olulisusi sõnumeid nii järgmisel nädalal toimuvalt NATO tippkohtumiselt kui ka Euroopa Liidu ja USA tippkohtumiselt,“ ütles minister Liimets.

Kohtumisel tänas välisminister USA-d senise tiheda koostöö eest julgeolekunõukogus ning tutvustas Eesti prioriteete ÜRO Julgeolekunõukogu eesistumiseks juunis. Eesti sai vastu tänusõnad küberjulgeoleku teema toomise eest ÜRO Julgeolekunõukokku. Samuti käsitleti mitmeid aktuaalseid ja korralisi julgeolekunõukogu päevakorras olevaid teemasid, nagu olukord Süürias, Afganistanis, Malis ja Etioopias. „Olen edastanud Ameerika Ühendriikidele kutse osalemiseks minu juhitaval peatsel Afganistani teemalisel istungil, “ sõnas välisminister Liimets.

Ühtlasi arutleti, mida saab julgeolekunõukogu veelgi teha Ukraina toetuseks ja Valgevene teemal. „Ukrainas ja Valgevenes toimuv paneb proovile rahvusvahelise õiguse alused ning muudab riikidevahelist suhtlemist,“ lisas välisminister.

Eesti korraldab juunis ÜRO Julgeolekunõukogu eesistujana 3 kõrgetasemelist istungit: küberjulgeoleku, Afganistani ning laste õiguste tagamise teemal konfliktikolletes. Eesti eesmärgiks eesistujana on kaasata teavitajatena kodanikuühiskonna esindajaid võimalikult paljudele nõukogu istungitele. Sellega toome aruteludesse inimeste vahetut vaadet konflikti mõjude kohta ja tunnetust kohapealt.

Lisainfo:

välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Veel uudiseid samal teemal

10.06.2021|Välisministeerium

Täna ÜRO Julgeolekunõukogus: ÜRO ja Euroopa Liidu koostöö julgeolekuküsimustes on võtmetähtsusega

Täna, 10. juunil juhib Eesti suursaadik ÜRO juures Sven Jürgenson julgeolekunõukogu avalikku istungit ÜRO koostööst Euroopa Liiduga. Eesti kutsel teavitab nõukogu liikmeid Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Josep Borrell.

20.05.2021|Välisministeerium

Välisminister tutvustas ÜRO peasekretärile Eesti ÜRO Julgeolekunõukogu eesistumise plaane

Eile õhtul, 19. mail toimus välisminister Eva-Maria Liimetsa ja ÜRO peasekretär António Guterrese videokohtumine, et tutvustada peasekretär Guterresele Eesti plaane ÜRO Julgeolekunõukogu eesistujana juunis 2021.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.