Sa oled siin

Välisminister kutsub üles esitama kandidaate Jaan Poska medalile

19. Jaanuar 2020 - 9:51

Tartu rahu 100. aastapäeval annab välisminister Urmas Reinsalu esmakordselt Jaan Poska medali isikule või isikutele, kellel on silmapaistvad teened Tartu rahulepingu põhimõtete kaitsmisel maailmas.

Medali kandidaate võivad esitada kõik üksikisikud ja organisatsioonid, sealhulgas vabaühendused, riigi või kohaliku omavalitsuse asutused ja ettevõtted. Ettepanekus tuleb märkida kandidaadi nimi, tegevusala ja põhjendus Jaan Poska medali annetamiseks. Kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis ettepanek kandidaadi esitamiseks tuleb saata välisministeeriumi e-posti aadressile asosek@mfa.ee hiljemalt 24. jaanuariks.

„Eesti Vabariigi sünnitunnistuse Tartu rahulepingu 100. aastapäev on sobivaim tähtpäev, et algatada Jaan Poska medali traditsioon,“ ütles välisminister Urmas Reinsalu. „Jaan Poska oli väljapaistev Eesti diplomaat, kellel oli määrav roll rahulepingu sõlmimisel. Selle pärandi tähistamiseks tunnustame igal aastal Jaan Poska medaliga inimest või inimesi, kes on oma teo ja sõnaga kaitsnud Tartu rahu kui Eesti õigusliku järjepidevuse alusdokumenti ja selle põhimõtteid, olgu Eestis või rahvusvaheliselt.“ 

Jaan Poska medal antakse esimest korda üle Tartu rahu 100. aastapäeva pidulikul kontsertaktusel Vanemuise kontserdimajas 2.veebruaril.

Lisainfo:

Britta Tarvis
välisministeerium
avalike suhete osakond
637 7627 / 5194 7045
britta.tarvis@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.