Sa oled siin

Välisminister kutsub seoses laevakaitsjate kaasusega välja India suursaadiku Helsingis

10. Oktoober 2017 - 17:08

Välisminister kutsub välja India suursaadiku Helsingis seoses laevakaitsjate advokaatidelt saadud infoga, et apellatsioonikaebust menetlenud kohtunik taandas end protsessist.

Välisminister avaldas laekunud infoga seoses sügavat nördimust: „Viimane apellatsioonikohtu istung toimus pea aasta tagasi. Info kohtuniku taandumisest, eriti peale niivõrd pikka otsuse ootamist, on šokeeriv. Taoline kohtupidamine, kus igasugune mõistlikkus on minetatud, ei ole õigusriigile kohane,“ märkis Mikser. „Neli aastat kestnud olukord on laevakaitsjatele ja nende lähedastele olnud erakordselt keeruline ning põhjustanud kannatusi. Samuti varjutab see tugevalt varasemalt häid Eesti ja India suhteid,“ lisas ta.

Esmaspäeval kohtus Eesti suursaadik Indias Riho Kruuv New Delhis India välisasjade riigiministri Mobashar Jawed Akbariga. Kruuv väljendas sügavat pahameelt järjekordse viivituse üle ning küsis selgitusi menetluse jätkumise kohta. Eesti välisministeerium teavitas reedel ka India välisministeeriumi soovist ministrite telefonikõneks. Samuti arutab Sven Mikser lähiajal laevakaitsjate teemat Ühendkuningriigi välisministri Boris Johnsoniga.

Välisministeerium sai laevakaitsjate advokaatidelt esialgse info kohtuniku taandumise kohta läinud reedel.

Lisainfo:

Maria Belovas
Välisministeerium
Peadirektor
Avalike suhete osakond

press@mfa.ee
+372 637 7654

 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.