Sa oled siin

Välisminister kohtus Sloveenia parlamendi esimehega

10. Juuni 1998 - 14:34

Kolmapäeval, 10. juunil kohtus välisminister Toomas Hendrik Ilves Eestis visiidil viibiva Sloveenia parlamendi esimehe Janez Podobnikuga.

Kohtumisel rõhutasid mõlemad pooled, et riikidevaheline suhtlemine on tihe ning suhted head, kuid parlamentide vahelised kontaktid vajaksid veel edasiarendamist. Eestil ja Sloveenial on praegusel etapil palju ühist, kuna mõlemad on kutsutud Euroopa Liiduga liitumisläbirääkimiste esimesse ringi. Sellega seoses toonitasid minister Ilves ja parlamendi esimees Podobnik, et parlamentidel on oluline roll oma rahva teavitamisel ühinemisprotsessist Euroopa Liiduga.

Arutati ka valmimisjärgus olevaid kahepoolseid lepinguid, sealhulgas vastastikuse investeeringute kaitse lepingut, mis loodetakse sõlmida juba lähitulevikus. Sellega seoses mainis Eesti välisminister, et Eesti ja Sloveenia on kaks aktiivseimat investorit Kesk- ja Ida-Euroopas.

Välisminister Ilves palus Sloveenia parlamendi esimehel anda informatsiooni ka sündmuste arengu kohta Kosovo kriisipiirkonnas. Sellega seoses rõhutasid mõlemad pooled, et Euroopas aset leidvad konfliktid on kõigi riikide ühine mure ning julgeolekuprobleemidele lahenduste otsimisel tuleb teha koostööd. Minister Ilves tutvustas Eesti osalemist rahuvalveoperatsioonides ning Eesti abi Bosniale ja Hertsegoviinale sõjatagajärgede likvideerimisel.

Sloveenia parlamendi esimehe sõnul on ka Sloveenia astunud doonorriikide perre ning asunud osutama abi Bosniale ja Hertsegoviinale.

Minister Ilves tutvustas külalisele ka Eesti seisukohti koostöö tegemisel NATOga ning Eesti - Vene suhete praegust seisu.VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.