Sa oled siin

Välisminister kohtus Islandi peaministri David Oddssoniga

24. Märts 1998 - 10:47

23. märtsi pärastlõunal kohtus Islandil ametlikul visiidil viibiv välisminister Toomas Hendrik Ilves Islandi peaministri David Oddssoniga. "Island on ainuke riik maailmas, mille peaminister on tõlkinud oma rahva keelde kaks raamatut Eestist," tõdes Eesti välisminister. Tegemist on Andres Küngi raamatuga "Estonia - a small nation under the yoke of Foreign Power" ja Ants Okase Eestit puudutava teosega.

Kohtumisel arutati eelkõige NATO laienemisega seonduvaid küsimusi. Välisminister Ilves avaldas Islandile tänu järjekindla toetuse eest Eesti püüdlustele NATO täisliikmeks saamisel. Jõuti ühisarvamusele, et praegusel momendil pole otstarbekas teha oletusi, millised riigid peaksid kuuluma NATO järgmisse laienemisringi. Samuti arutati Euroopa Liidu laienemisega seonduvaid küsimusi.

Pärast kohtumist andis Eesti välisminister intervjuu Islandi televisioonile, raadiole ja Islandi suurimale päevalehele "Morgunbladid".

Õhtul esines Toomas Hendrik Ilves loenguga valitsusvälises organisatsioonis "The North Atlantic Treaty Association". Loengu põhiteemaks olid Eesti ühinemine Euroopa Liiduga ja NATO-ga ning regionaalne koostöö Põhja-Euroopas.

Teisipäeval, 24. märtsil avab välisminister Ilves Reykjavikis Eesti aupeakonsulaadi ja kolmapäeva hommikul sõidab Islandilt Itaaliasse, kus ta saadab riigivisiidil president Lennart Meri.


VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.