Sa oled siin

Välisminister kohtub täna Saksa välisministriga

6. November 2019 - 8:53

Välisminister Urmas Reinsalu viibib täna, 6. novembril visiidil Berliinis, kus ta kohtub oma Saksa kolleegi Heiko Maasiga. Ministrid arutavad kahepoolseid suhteid ja koostööd, Saksa eelseisvat eesistumist Euroopa Liidu Nõukogus ning aktuaalseid välispoliitika teemasid.

„Saksamaa on Eesti jaoks väga oluline ja hea partner, seda eriti majandus- ja kaitseküsimustes. Näiteks osaleb Saksamaa Balti regiooni julgeoleku tagamises, olles üks enim Balti õhuturbesse panustanud liitlane,“ sõnas Reinsalu visiidi eel ning lisas, et samuti on Saksamaa üks Eesti peamisi kaubanduspartnereid.

Välisminister Reinsalul on kavas kohtumine ka Saksa parlamendi CDU fraktsioonijuhi Ralph Brinkhausiga. Ühtlasi esineb Urmas Reinsalu Aspeni instituudi transatlantilisel foorumil ning Balti keti ja Berliini müüri langemise 30. aastapäeva meenutaval kultuuriõhtul.

Lisainfo:
Liisa Toots
Meedianõunik
Välisministeerium

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.