Sa oled siin

Välisminister kinnitas Eesti-Moldova arengukoostöö maastrateegia

31. Märts 2021 - 10:48

Maastrateegia 2021–2024 keskendub demokraatia arengu ja heade valitsemistavade tugevdamisele, ettevõtluse toetamisele maapiirkondades ning hariduse edendamisele.

Moldova on olnud Eesti arengukoostöö prioriteetriik juba 2006. aastast. „Nende 15 aasta jooksul on Eesti Moldovat toetanud enam kui üheksa miljoni euroga ja viinud ellu üle 200 projekti. Valminud maastrateegiaga toetame jätkuvalt Moldova pürgimusi Euroopa teel,“ ütles välisminister Eva-Maria Liimets.

„Keskendume 2024. aastani peamiselt demokraatia arengu ja heade valitsemistavade tugevdamisele ning toetame erinevate programmidega väikeettevõtlust. Meil on laialdased teadmised ja kogemus, et jagada iduettevõtete loomise põhimõtteid ning samuti tahame aidata kaasa sellele, et naistel ja noortel oleks rohkem võimalust ettevõtluses kaasa lüüa,“ lisas Liimets.

Moldova arenguprioriteetidest ja Eesti ekspertteadmistest lähtudes on maastrateegia uus fookus nüüdishariduse ja elukestva õppe tugevdamine.

Eesti ja Moldova kahepoolse arengukoostöö peamine väljund on suutlikkuse suurendamise projektid, kus antakse edasi tehnilisi ekspertteadmisi. Senisest enam kaasatakse projektide elluviimisel erasektori uuenduslikke lahendusi, et saavutada kiiremini eesmärke, mis vastavad nüüdisaegsetele vajadustele.

Samuti soovitakse edaspidi edendada Eesti avaliku sektori osavõttu mestimisprojektide konkurssidest ning tehnilise abi ja teabevahetuse programmi tegevustest.

Eesti-Moldova arengukoostöö maastrateegiaga saab tutvuda siin: https://vm.ee/sites/default/files/content-editors/development-cooperatio... (PDF)

Lisainfo:
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.