Sa oled siin

Välisminister Ilves saadab Meri riigivisiidil Itaalia Vabariigis

25. Märts 1998 - 10:26

25. märtsil suundub Islandi Vabariigis ametlikul visiidil viibiv Eesti välisminister Toomas Hendrik Ilves Itaaliasse, kus ta saadab president Lennart Meri riigivisiidil.

Välisminister Ilves osaleb kõikidel riigivisiidi käigus toimuvatel kohtumistel ning kohtub eraldi Itaalia Euroopa asjade asevälisministri Piero Fassinoga. Riigivisiidi käigus on planeeritud kohtumised Itaalia Presidendi Oscar Luigi Scalfaroga, peaminister Romano Prodiga, Senati esimehe Nicola Mancinoga, Saadikutekoja esimehe Luciano Violantega, Milano linnapea Castello Sforzescoga, Lombardia maavanema Roberto Formigoniga. Milanos kohtub Eesti delegatsioon sealse Kaubandus-Tööstuskoja juhtidega ning osaleb Eestit tutvustaval äriseminaril.

Eesti välisminister Toomas Hendrik Ilves ja Itaalia välisminister Lamberto Dini kirjutavad alla riikidevahelisele turismialase koostöö lepingule. Eesti kaitseminister Andrus Öövel ja tema Itaalia kolleeg Beniamino Andreatta kirjutavad alla kaitsealase koostöö lepingule.

Eesti välisminister osaleb Eesti aukonsulaadi avamisel Torinos. Eesti aukonsul Torinos ja Piemonte provintsis on Mario Boidi, kes on tuntud majandusalaste küsimustega tegelev advokaat ja audiitor.

Itaalia tunnustas Eestit esmakordselt 26. jaanuaril 1921 ja pärast taasiseseisvumist 27. augustil 1991. 1920. aastal sai Eesti ajutiseks asjuriks Itaalias Karl Robert Pusta. Pärast Eesti de jure tunnustamist suurriikide poolt jaanuaris 1921 esitas K. Pusta 23. juunil 1921 Roomas oma erakorralise saadiku volikirjad. Roomas asuva saatkonna kõrval tegutsesid mitmetes Itaalia linnades Eesti aukonsulid.

Eesti saatkond Itaalia pealinnas alustas taas tööd septembris 1996 ajutise asjuri Ruth Lausma juhtimisel. Itaalia praegune suursaadik Eestis on Roberto Martini, kes vahetas 1996. aasta lõpus välja senise suursaadiku ning Maarjamaa Risti I klassi ordeni kavaleri Carlo Siano.


VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.