Sa oled siin

Välisminister Ilves kohtus Itaalia euroministriga

26. Märts 1998 - 10:45

Neljapäeval, 26. märtsil kohtus president Lennart Merit riigivisiidil saatev välisminister Toomas Hendrik Ilves Roomas Itaalia Euroopa asjade ministri Piero Fassinoga. Ühisel töölõunal arutasid ministrid Euroopa Liidu laienemist ja kahepoolseid suhteid hõlmavaid aktuaalseid küsimusi.

Piero Fassino tundis suurt huvi, kuidas kulgevad Eesti poolsed ettevalmistused läbirääkimisteks Euroopa Liiduga ning millised valdkonnad võiksid kujuneda Eesti jaoks probleemseks. Itaalia eurominister rõhutas, et ettevalmistuste käigus peaks Eesti pöörama erilist tähelepanu sellistele aspektidele nagu piir, passid ja inimeste vaba liikumine üldse, sest liikmesriikide jaoks on need valdkonnad väga tähtsad.

Eesti välisminister andis ülevaate Eesti ettevalmistustest peatseks liitumisläbirääkimiste alguseks Euroopa Liiduga ning USA-Balti hartaga seonduvast. Pikemalt peatus välisminister Ilves viisavabaduse teemal ning Piero Fassino lubas isiklikult tõstatada selle küsimuse Schengeni riikide järjekordsel nõupidamisel.

Eesti-Itaalia majandussuhteid analüüsides toonitas minister Fassino, et Itaalia on huvitatud majandusliku kohaloleku suurendamisest Eestis. Samuti tegi Piero Fassino ettepaneku seada sisse regulaarsete konsultatsioonide süsteem nii Eesti ja Itaalia esinduste vahel Brüsselis kui ka kahe maa välisministeeriumide vahel, et tõhustada koostööd algavate läbirääkimiste ajal. Itaalia oli juba enne Luxembourg'i kohtumist Euroopa Liidu kiire laienemise pooldaja ning seisukohal, et kõiki kandidaatriike tuleb kohelda võrdselt.


VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.