Sa oled siin

Välisminister Eva-Maria Liimetsa kommentaar Istanbuli konventsiooni 11. aastapäeva puhul

11. Mai 2022 - 16:36

Välisminister Eva-Maria Liimetsa kommentaar Istanbuli konventsiooni 11. aastapäeva puhul:

„Naiste õigused ja naistevastase vägivalla ennetamine ning lõpetamine on Eestile oluline. Seetõttu seisame naiste ja tüdrukute kõrval nii Eestis kui ka kõikjal maailmas. Ühe olulise tegevusena oleme Eestis kaasajastanud meie ohvriabisüsteemi, et jõuda rohkemate abivajajateni. Jätkuvalt toetame Euroopa Nõukogu tööd naiste- ja lastevastase vägivalla ennetamisel. Kutsun üles Istanbuli konventsiooni allkirjastama ja rakendama ka teisi riike, kes seda veel teinud ei ole.“

Istanbuli konventsioon on olnud märgilise tähendusega saavutus soopõhise vägivalla vastu võitlemisel. Tegu on selles valdkonnas esimese õiguslikult siduva lepinguga Euroopas. Konventsioon kujutab endast laiaulatuslikku meetmete kogumit vägivalla ennetamiseks, selle ohvrite kaitsmiseks ja teo toimepanijatele süüdistuse esitamiseks. Lisaks konkreetsetele meetmetele väidab dokument kindlalt, et vägivald naiste vastu on vägivald inimõiguste vastu ja üks diskrimineerimise vorme.

Eesti ratifitseeris konventsiooni 2018. aastal ning 2021. aasta aprillis esitasime uusima aruande konventsiooni täitmise kohta.

Lisainfo:
avalike suhete osakond
[email protected]

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.