Sa oled siin

Välisminister Eva-Maria Liimets on täna visiidil Prantsusmaal

9. Juuni 2021 - 5:05

Täna, 9. juunil on välisminister Eva-Maria Liimets visiidil Pariisis, kus kohtub Prantsusmaa välisministri Jean-Yves Le Driani ja Euroopa asjade riigisekretäri Clémént Beaune’iga

„Tänavu tähistame Eesti ja Prantsusmaa diplomaatiliste suhete loomise sajandat aastapäeva, meie suhted on aasta-aastaga üha tihenenud, hõlmates tänaseks väga laia valdkondade spektrit. Eriti sisukaks on kujunenud koostöö küberjulgeoleku ja digiteemadel, väga tihe on Eesti ja Prantsusmaa kaitsekoostöö. Tänastel kohtumistel arutamegi võimalusi edasisteks sammudeks koostöö süvendamisel,“ ütles välisminister Eva-Maria Liimets.

Kohtumiste põhirõhk on Eesti ja Prantsusmaa kahepoolsetel suhetel, sealhulgas küber- ja digikoostööl, samuti on päevakorral eelseisva NATO tippkohtumisega seonduv ja aktuaalsed küsimused Euroopa Liidus, sealhulgas julgeolekuolukord lähinaabruses -  Venemaal, Valgevenes ja Ukrainas.

Lisaks kohtub välisminister täna ka OECD uue peasekretäri Matthias Cormanniga.

Lisainfo:
avalike suhete osakond
välisministeerium
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.