Sa oled siin

Välisminister Eva-Maria Liimets kõneles OSCE peasekretäri Helga Maria Schmidiga

22. November 2021 - 13:14

Välisminister Eva-Maria Liimets kõneles täna, 22. novembril OSCE peasekretäri Helga Maria Schmidiga, et arutada OSCE tegevust, meie piirkonna jaoks aktuaalseid küsimusi ning kinnitada Eesti soovi saada 2024. aastal eesistujariigiks.

Välisminister Liimets rõhutas telefonikõnes, et OSCE aluspõhimõtted rahu ja stabiilsuse tagamisel vajavad jätkuvalt toetust ja ellu rakendamist. „Peame OSCE tegevuse juures oluliseks selle kõikehõlmavust, sest lisaks julgeolekuteemadele tegeleb see nii inimõiguste kui ka majandus- ja keskkonnaprobleemidega, mis kõik võivad meie julgeolekukeskkonda oluliselt mõjutada. Vajame enam poliitilist tahet, lahendustele suunatud dialoogi ja usaldust kõigi liikmete vahel. Samuti nõustun peasekretäriga, et OSCE peaks rohkem pöörama tähelepanu naiste osalusele rahuläbirääkimistes ja konfliktide lahendamises, mis on ka Eesti välispoliitikas tähtis teema,“ ütles välisminister Liimets.

Välisminister Liimets väljendas ka Eesti kindlat soovi ja valmisolekut saada eesistujariigiks, milleks varaseim võimalus oleks 2024  aastal. Iga-aastane OSCE ministrite konverents toimub 1.–3. detsembrini Stockholmis.


Lisainfo:
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.